Čo je puppyplay?

Napísal: slovakpupp

Puppy Play, známa aj ako Pup Play, je typom role-play, v ktorom jedna osoba preberá úlohu šteniatka alebo pána (vlastníka, psovoda, trénera).

Existuje mnoho dôvodov, prečo sa ľudia pustia do hry so šteniatkami: niektorých priťahuje jej zaujímavosť, iní sa tešia z pocitu bezpečia a ochrany, ako keby boli skutočne domácimi miláčikmi, daľší radi vypnú od starostí bežného života a prenechajú kontrolu nad sebou niekomu inému, niektorí chcú len vyskúšať niečo nové.

Puppy Play si môžu užiť ľudia akéhokoľvek pohlavia, orientácie a úrovne. Historicky sa považuje za súčasť BDSM, aj keď sa v poslednej dobe stala úplne nezávislou subkultúrou.

Neexistujú žiadne špecifické pravidlá Puppy Play. Pre niektorých je to len sexuálna téma, pre iných je to súčasť ich každodenného života. Niektorým stačí mať psie meno, zatiaľ čo iní praktizujú rôzne aspekty psej povahy – chôdzu na všetkých štyroch, štekanie, povely, tréning a iné psie správanie. Fantázii sa medze nekladú, nebojte sa objavovať svoje psie alebo páničkovské “ja”.

História Puppy Play 

História Puppy Play siaha tisíce rokov do minulosti – bola zaznamenaná v kmeňoch domorodých Američanov, ako sú Lakotskí Siouxovia, ktorí to označovali ako “huhuza” (čo znamená “správať sa ako zviera”). Africký kmeň Zulu mal tiež podobný rituál, kde sa deti prezliekali za psov a vykonávali úlohy pre svojich starších; tieto praktiky sa používali na náboženské účely aj na zábavné účely počas festivalov.

Moderná inkarnácia šteňacej hry sa začala v 20. storočí, keď John Norman publikoval svoje romány Gor o imaginárnej planéte zvanej Gor, v ktorej boli spoločnosti, kde sa ľudia pravidelne hrali so zvieratami (a dokonca sa k nim správali lepšie ako k ľuďom). Tieto knihy boli obľúbené medzi ľuďmi, ktorí sa zaujímali o komunitu BDSM, pretože skúmali témy ako dominancia/podriadenosť prostredníctvom scén zahŕňajúcich hladkanie/výchovu/kŕmenie zvierat spolu s ďalšími aktivitami súvisiacimi špecificky so zvieratami, ako je jazda na koňoch alebo starostlivosť o stáda oviec atď.

 

Aké sú rôzne úlohy Puppy Play?

V Puppy Play sú rôzne typy rolí. Niektorí ľudia/šteňatá radi hrajú špecifickú rolu, ako je alfa, beta alebo omega, aj keď si človek nemusí nevyhnutne vybrať. Existujú šteňatá, ktoré majú pánov/psovodov/trénerov (nie nevyhnutne šteňa), iní uprednostňujú nezávislosť. Existujú aj Pup páry a je úplne na nich, aby si určili svoje úlohy a dynamiku ich vzťahu. Dôležité je byť sám sebou!

 

Dúfame, že vám tento článok pomohol pochopiť svet šteňacej hry a jej históriu. Ak robíte svoje prvé kroky v Puppy Play a chcete sa dozvedieť viac, neváhajte sa pripojiť k našej komunite.

Woof !