Moje prvé Czech Puppy

Napísal: argon

Predstava stráveného víkendu doma s priateľom, s ktorým som už skoro 6 rokov, bola síce lákavá, no z poličky na mňa pozerala moja maska, so smutným psím pohľadom. Rozmýšľal som, či idem, či nie a aj keď som sa trošku bál nepoznaného, s odhodlaním som schmatol vodítko, obojok a vydal sa na toto dobrodružstvo. Vedel som, že ma čaká niečo nové, nepoznané a svojim ušatým spôsobom aj podivne jedinečné.

HAF HAF! Moje slová sú o Czech Puppy 2024 a to, čo som tam zažil, ti opíšem v nasledujúcich riadkoch. Chceš tam ísť so mnou aspoň v predstavách? Tak si sadni na prdel a pozorne čítaj, ty psisko jedno neposedné!

Ak máš pocit, že to bude zábavné asi ako keď ti hodím loptičku v obývačke, tak na to rovno zabudni! Čaká ťa výlet do starobylej Prahy, plnej štekotu a skučania od radosti, vďaka vychádzke, akú si doteraz nezažil. Pokiaľ máš obavu odtrhnúť sa z vodítka a nahliadnuť za susedný dvor, neboj, pozornosti či pomyselných pohladení bruška bude viac než dosť.

Príbeh začína skokom do tvojho obľúbeného dopravného prostriedku a dobrodružstvo sa môže začať. Tvoj mokrý ňufák už asi začína cítiť, že ťa čaká vychádzka, na ktorú tak skoro nezabudneš. Ani sa nenazdáš, vyskočíš z auta v Prahe a teraz kam? No predsa na ubytko s priateľmi! Oňucháš svoj víkendový pelech a akcia sa môže pomaly začať. Nemusíš mať žiadne starosti, si predsa medzi svojími.

Ideme von? Vrtíš chvostom? Máš dôvod!

Chystáme sa totiž do gay friendly klubu na zahrievaciu párty. Prvé oňuchania sú za nami, večer naberá na obrátkach a ak by si mal pocit, že si už vyvenčený, tak na to rovno zabudni. Toto je len slabý závan granúl, poriadny kus mäsa ťa čaká až zajtra!

Skúšobný večer je za tebou, scestovaný, uslintaný a unavený ľahneš spať, no nakoniec ťa nepustí rozhovor so svojim spolubývajúcim a dáte to na intelektuálny pokec do tretej. Ráno sa zobudíš s jedným uchom zalomeným ale opäť vrtíš chvostom, no rozmýšľať čo s načatým dňom nemusíš. Nie, nebude to vylihovanie pred TV v obývačke. Čaká ťa Puppy Walk – prechádzka mestom plná smiechu, poznávačiek, ňuchačiek a ak chceš, nákupov nových kúskov do tvojho outfitu. Na všetko máš dosť času so svojimi psami či fenkami. Noví kamoši a kamošky sú všade s tebou.

 

Už sa nevieš dočkať spomínaného kusu mäsa? Ja viem!

Deň beží, schyľuje sa k večeru a kopec nových ľudí či pražských zákutí ešte stále pred tebou. Ty už začínaš cítiť spomínané mäsko a tvoj nos sa krúti viac ako tvoj chvost. Nikto ti to nemá za zlé a tvoje okolie sa cíti a teší rovnako ako ty. Si totiž medzi svojimi. Všetci medzi sebou komunikujú, zoznamujú sa a pripravujú sa na očakávaný highlight večera.

 

 

Haf haf, je to tu!

Svorka z tvojho okolia ako aj z okolitých krajín sa zoskupila a volebný večer nového puppy reprezentanta nás postupne priviedol k vrcholu podujatia. Si obklopený všetkými možnými čivavami, buldogmi či dobermanmi, rozumej šialenými outfitmi, v štýle puppy, MX, latex, fox a inými krížencami. Všetci sú vítaní!

Vystúpenia kandidátov sú plne zábavy aj dojemných chvíľ, vďaka čomu si v dileme, ktoré psie šteniatko získa tvoj hlas. Po voľbách nasleduje ešte viac zábavy, dobrej hudby, občerstvenia, veľa objatí i mnoho zaujímavých momentov. Hoci ti noc neprinesie veľa spánku, zábava a rozhovory so psami sú príliš dobré na to, aby si si ich nevychutnal naplno. Toto dobrodružstvo ťa naučí, že niekedy je lepšie zbytočne neplánovať a nechať sa jednoducho unášať tokom udalostí…

 

Pár slov na záver.

Ďakujem za túto skúsenosť, bolo to nezabudnuteľné havkanie, nečakané objatia a veľa psieho humoru. Teším sa, kedy sa znovu vrhnem do tohto sveta, ktorý je pre mňa taký nový a zábavný, ako keď pes prvýkrát objaví, že sa môže váľať v blate. Aj niekoľko dni po návrate z tejto akcie som sa prichytil pri tom, ako sa “bezdôvodne” smejem…snažil som sa zážitky opísať svojmu priateľovi ale keď že tam nebol, tak to nechápal, to treba proste zažiť.

Vidíme sa opäť budúci rok!

Awrooooooo !!!

Pridaj sa k nám do komunity